Informace o ZŠ

Základní škola

Základní škola a Mateřská škola Křižanovice, příspěvková organizace je školskou právnickou osobou, která sdružuje následující zařízení: Základní školu, adresa Křižanovice 31, 685 01, Mateřskou školu, adresa Křižanovice 101, 685 01, školní družinu, školní jídelnu s vývařovnou při MŠ a školní jídelnu při ZŠ.

Základní škola je trojtřídní se spojenými ročníky (samostatný 1.roč., 2. + 3.roč., 4. + 5.roč.).
Ředitelkou školy a zároveň třídní učitelkou ve 4. a 5. roč. je Mgr. Martina Berčáková, třídní učitelkou v 1. roč. je Mgr. Dagmar Košutová, třídní učitelkou ve 2. a 3.roč. je Mgr. Izabela Wasserburgerová. Tělesnou výchovu, informatiku a anglický jazyk vyučuje Bc. Miroslav Čermák. Nepovinnou výuku náboženství zajišťuje paní katechetka Mgr. Maria Erlebach. O provoz školy (úklid, vydávání obědů) se stará paní Lenka Vaculová. Od školního roku 2017/18 pracuje na naší škole i školní asistentka Bc. Irena Ráškyová. Tato pracovní pozice je financována z evropského projektu OP VVV, později OP JAK, do kterého se naše škola zapojila. Vychovatelkou ve školní družině je paní Alena Paťavová.

Základní školu Křižanovice navštěvuje v letošním školním roce 40 žáků.

Jako mimoškolní zájmovou činnost škola nabízí kroužky podle zájmů žáků: sportovní kroužek, kroužek deskových her, dramatický kroužek, kroužek informatiky, výtvarný kroužek a kroužek zdravovědy a zájmovou výuku angličtiny pro 1. – 2. roč.

Výchovného poradce a metodika prevence vykonává Mgr. Dagmar Košutová – speciální pedagog.

Dvakrát ročně (na jaře a na podzim) škola organizuje sběr starého papíru. Na jaře 2024 žáci vyhráli soutěž ve sběru papíru 2023/2024, ve které získali finanční odměnu. Za odměnu žáci pojedou 11. 9. 2024 na školní – adaptační výlet na Baťův kanál a do Zoo Hodonín. Pravidelně pořádáme nebo se účastníme vystoupení pro veřejnost (zpívání pod vánočním stromem, vánoční besídka, Den matek).

V několika posledních letech bylo zařízení a vybavení školy výrazně zmodernizováno, hlavně díky účasti školy v projektech, které jsou spolufinancovány EU a velmi vstřícné spolupráci s naším zřizovatelem – obcí Křižanovice. Nakoupili jsme notebooky, dataprojektor, kvalitní vybavení pro výuku hudební výchovy, které je možno vidět a hlavně slyšet při našich veřejných vystoupeních, každá třída je vybavena velkoplošnou interaktivní tabulí SmartBoard s přímým připojením na internet. V celé budově školy je dostupné internetové wi-fi připojení.

Stravování je zajištěno z vlastních zdrojů – dovážíme obědy ze školní kuchyně při MŠ.