Upozornění – vysoká nemocnost v MŠ i ZŠ

Vážení rodiče,

přestože poslední rok a půl je „v módě“ Covid-19, neznamená to, že ostatní nemoci zmizely z povrchu zemského a jak jistě dobře víte, podzim je tradičně obdobím nejrůznějších viróz a respiračních chorob, které se zvlášť v dětských kolektivech velmi rychle šíří. Stačí jedno nakažené nebo nedoléčené dítě a během krátké doby se nakazí i ostatní.

Proto bych vám chtěl zase jednou připomenout to, co všichni dávno dobře víte – nemocné nebo nedoléčené dítě do kolektivu nepatří! Argument, že přece musíte chodit do práce, v žádném případě neobstojí, protože do práce musí chodit i ostatní rodiče, jejichž dítě se třeba právě od toho vašeho nakazí a taky my, kteří se o vaše děti staráme.

Proto berte ohled nejen na ostatní děti a jejich rodiče, ale také na zaměstnance školy, kteří mají vaše děti v péči a nemocné nebo nedoléčené děti nám do školy a školky neposílejte!

Všem, kteří tato obecně známá pravidla dodržují, chci poděkovat a ty ostatní žádám, aby s dodržováním začali. Děti s jakýmikoliv příznaky infekčního onemocnění budeme okamžitě posílat domů.

Ještě přikládám 3 brožury, které jsem zde už publikoval před půl rokem. Všechny jsou velmi přehledně zpracovány, týkají se ZŠ i MŠ a v podstatě poskytují podrobný návod, jak se v těchto případech zachovat. Brožury jsou ve formátu PDF, tzn. ke stažení, doporučuji jejich podrobné prostudování. Předejdete tak řadě nedorozumění a konfliktů.

Brožura školní rok 2021-2022 PMeduca

Brožura nemoci ZŠ sešitek PMeduca 2020 interaktivní ZŠ

Brožura sešitek PMeduca 2020 Doporučený postup

Mgr. Miroslav Merta, ředitel školy

Odběr novinek